Rate this post

bolkagof

کتاب یادداشت های یک پزشک جوان نوشته ی میخاییل بولگاکوف پزشکی است که در کنار حرفه ی خود به نوشتن نیز می پرداخته است و این کتاب یکی از مجموعه نوشته های اوست.

به نظرم این کتاب سختی هایی که یک پزشک می تواند در زندگی خود تجربه کند را بسیار زیبا توصیف می کند. وقتی کتاب را می خواندم تک تک لحظاتش جلوی چشمم تداعی می شد. سختی هایی که می کشی و فکر می کنی بدتریرین از این که نمی شود ولی می فهمی ازین بدتر هم می شود

اگر کسی می خواهد بفهمد بعد پزشک عمومی که می شود چه اتفاقی رخ می دهد این کتاب برایش مفید است. این کتاب روایت زندگی دانشجویی است که به تازگی این درسش را تمام کرده و با کلی امید و آرزو کار پزشکی را در روستایی دور افتاده شروع کرده است.

خیلی از ما تخیلات زیادی داریم که دوره پزشکی که تمام شود چقدر راحت می شوم و چه زندگی خوبی دست و پا می کنم، ولی واقعیت این است که روز به روز زندگی ما انسان ها سخت و سخت تر می شود و بعد ها از دوران دانشجویی به عنوان بهترین دوران زندگی خودموون یاد می کنیم؛ همین طوری که الان از دوران کودکی خودمون به عنوان بهترین دوران یاد می کنیم. همه چیز در این دنیا در حال تکراره همه ی اتفاقاتی که در حال حاضر برای ما رخ میده، ما رو ناراحت می کنه یا خوشحال می کنه در آینده هم رخ خواهد داد فقط در سطحی بزرگتر همین!

geometric-split3